Szentesi Felsőpárti Óvoda Dr. Mátéffy Ferenc utcai Tagóvodája

Stabereczné Simon Mónika dajka /helyettesíti Fábjánné Pető Dórát/
Pászti-Tóth Anita pedagógiai asszisztens

Óvoda bemutatása:

Óvodánk egy régi és egy új városrész határán helyezkedik el. A nevelés, oktatás 4 csoportszobában folyik, melyek világosak, tágasak. A foglalkoztatók berendezéseit úgy alakítottuk ki, hogy szolgálja a gyermekek biztonságát, kényelmét, megfelel testméreteiknek, biztosítja egészségük megőrzését, fejlődését. Rendelkezünk tornaszobával és fejlesztőszobával, ahol logopédus, gyógypedagógus, pciszhológus és fejlesztőpedagógus foglalkozik a gyermekekkel. Tornaszobánk jól felszerelt, a mai kor követelményeinek megfelelő. Mozgásfejlesztő eszközök (bordásfal, Body roll, szobakerékpár, lépcsőző, füles labdák, Wesco táska, egyensúlyozók) segítik a gyermekek harmonikus mozgásának kialakítását. A mozgásfejlesztő eszközök egész nap a gyermekek rendelkezésére állnak. Fontosnak tartjuk a változatos mozgáslehetőség biztosítását az óvodai élet minden területén.
Nagy füves, fás udvarunkon minden csoportnak külön játszótere van, életkornak megfelelő méretű mászókával, mérleghintával, homokozóval és egyéb játékokkal. Az udvar játékai a gyermekek mozgásfejlődését, kényelmét, szolgálják, lehetővé teszik a biztonságos mozgás és játékigény kielégítését.
A szociális helyiségek (öltöző, mosdó, WC) néhány éve lettek felújítva így modern, esztétikus környezet várja a gyermekeket. Ágyaink modern, Wesco műanyag ágyak, amik jól szellőznek, könnyen tisztíthatóak és nyugodt, kényelmes pihenést biztosítanak. Tálalókonyhánk szintén a közelmúltban lett felújítva, tágas, modern.
Nevelőtestületünk kiemelt feladatának tekinti az egészséges életmódra nevelést, a mozgásfejlesztést. Mivel ez óvodánk fő profilja, így minden tevékenységünkbe beillesztjük. Ennek érdekében változatos mozgáslehetőségeket biztosítunk az óvodai élet minden területén. A mindennapos testnevelés mellett, a tanköteles korú gyermekek úszni járnak, van ovi-foci, mazsorett, valamint gyermekjóga. A tanév során lehetőség van korcsolyázásra.
 Pedagógiai Programunk az Országos Alapprogram célkitűzéseire épül, a TŰZ, VÍZ, FÖLD, LEVEGŐ kompetencia tartalommal működik, kiegészítve az ünnepkörök, hagyományok, évszakok tématerv javaslataival. A pedagógiai program megválasztásánál építettünk a természetes környezeti adottságainkra. A gyermekeket a növények és állatok tiszteletére és ennek megóvására neveljük.   Óvodánkat jellemzi a tevékenységközpontúság, amelyben tiszteletben tartjuk a gyermek egyéni sajátosságait, jogait, tudatosan építünk a gyermeki aktivitásra.  Gyermekközpontú óvodai nevelésünk a gyermeki személyiség kibontakoztatására irányul, szeretetteljes, elfogadó és nyugodt légkörben.  A tevékenységeket komplexitás és differenciált tanulásszervezés jellemzi. Programunk egyik kiemelkedő feladatának tekinti a felzárkóztatást és a tehetséggondozást.
Óvodánk az elsők között csatlakozott  az „Ovi-zsaru” programhoz, melyet rendszeresen alkalmazunk a megfelelő korcsoportokban.
Működésünket segíti a

Szentesi Kertvárosi Óvodások Képességfejlesztéséért Alapítvány

melyet 2000-ben alapítottuk szülői segítséggel. A kuratórium elnöke Bujtás Rita, tagja Kocsisné Szabó Katalin.  Alapítványunk célja, hogy anyagi segítséget nyújtson az óvodai fejlesztéshez szüksége eszközök beszerzéséhez, játékeszközök, fejlesztőeszközök vásárlásával segítse az oktató, nevelő munka színvonalas működtetését. A képességek különböző fajtáinak alapjait a gyermekeink elsősorban a családban sajátítják el, azonban előfordul, hogy egyes területeken megjelenik a kognitív fejlődés hiánya, ezek leküzdésében segítünk a módszerspecifikus fejlesztő játékok elérhetővé tételével. Az alapítvány tevékenységi körébe tartozik még az óvodai programok támogatása, amelyeken a gyermekek és szüleik is jól érezhetik magukat.
Adószám: 18467286-1-06
Bankszámlaszám: 57200031-10030699
 TESCO Pályázat nyertese lett harmadszor is óvodánk!
A Tesco "Ön választ, mi segítünk" pályázatán, a Szentesi Kertvárosi Óvodások Képességfejlesztéséért Alapítvány először 400.000.- Ft-ot nyert, melyet levegő tisztító berendezésekre és fejlesztő játékok vásárlására fordított az óvoda, majd másodszor 250.000.-Ft-ot, melyen udvari játékokat vásárolhattunk. 2023. februárjában pedig óvodánk ismét 400.000.-Ft-tal gazdagodott, melyet "OKOSESZKÖZÖKRE" költhetünk! Köszönet A Tesco-nak és a szavazóknak!
2018 óta Testvéróvodánk a sepsiszentgyörgyi Benedek Elek Napköziotthon. Az óvodák közötti megállapodás értelmében, minden évben sor kerül egy találkozásra vagy a helyi, vagy a külhoni óvodában, mivel a kapcsolat kialakításának elsődleges célja a szakmai tapasztalatok, ismeretek kicserélése.
2018-ban csatlakoztunk Prof. Dr. Bagdy Emőke, a Jobb Veled a Világ Boldogságóra programjához, amely a pozitív pszichológia kutatásainak eredményeire építve és annak módszereit alkalmazva, megismerteti a gyermekekkel a boldogság fő összetevőit. Óvodánk háromszor nyerte el a Boldog Óvoda címet, mielőtt a 2021/2022-es tanévben jogosulttá vált az Örökös Boldog Óvoda címre.
Külön programok az óvodában:
Rendezvények:
► úszás
► foci (Bozsik-Program)
     vezeti: Pászti-Tóth Anita
► néptánc
     vezeti: Bagi Ferenc táncpedagógus
► mazsorett
► angol
     vezeti: Balázs Bakai Tímea tanárnő
► játékos kutyaterápia
     vezeti: Csák Petra
► katolikus és református hittan.
Nyitott:
     ► Családi Adventi készülős